Що собою являє отопластика, в яких випадках її роблять і де?

Змінити форму вуха і відкоригувати його розташування допоможе отопластика. Її можна застосовувати в будь-якому віці, починаючи з шести років. Така операція досить поширена і вирішує як вроджені, так і набуті дефекти слухового органу.


Зміст

 • 1 Що таке отопластика
 • 1.1 Зони проведення
 • 1.2 Види
 • 2 Де зробити пластику вух
 • 3 чи Варто її робити
 • 4 Отопластика в домашніх умовах
 • 5 Популярні питання

 • Що таке отопластика


  Це оперативне втручання, яке зачіпає хрящові і м'які тканини, для формування правильної вушної раковини. Найчастіше до неї вдаються для коригування капловухості, асиметрії вух або відновлення пошкодженої мочки.


  Отопластика дозволяє змінити положення і форму хряща, з-за чого вухо стає в нормальне положення. Це виконується за одну операцію, але в деяких складних випадках може знадобитися повторне зміна форми.


  Таке хірургічне втручання ніяк не впливає на слух.

  Що таке отопластика, розповість це відео:  Зони проведення


  Дія отопластики спрямоване на зміну розташування самого вуха, відновлення або виправлення форми мочки і внутрішнього завитка вушного апарату. З допомогою неї відновлюють вушну раковину або барабанну перетинку.


  Види


  Існує два різновиди цієї пластики, кожен з них застосовується для певних цілей:


 • Естетична – до неї вдаються найчастіше. Вона сприяє виправленню форми і розташування вух, які непривабливо виглядають з естетичного боку. З її допомогою можна навіть коректувати форму вух. За статистикою близько 95% випадків відноситься до цього виду пластики. Її проводять амбулаторно під місцевою анестезією. Пацієнт може відправлятися додому через годину після її проведення.

 • Реконструктивна має більш тривалий реабілітаційний період, так як вирішує складні проблеми по відновленню вух після опіків, травм та аномального розвитку слухового органу. Її можуть виконувати під загальним наркозом.

 • Отопластика передбачає виконання розрізів, які зашивають спеціальними нитками. Є варіанти використання звичайних хірургічних ниток, які потрібно знімати через тиждень після операції або застосування розсмоктуються ниток Aptos. Він не тільки самостійно розпадаються протягом року до стану L молочної кислоти, але також володіють омолоджувальним ефектом.


  В залежності від методики виконання отопластики, є три її види:


 • Класичний – він проводиться за допомогою скальпеля. Це трудомістка, але ефективна методика, акцент в ній робиться на майстерність лікаря, хоча вона і більш травматична, ніж інші способи. У місці розрізу можуть залишатися помітні шрами.

 • Лазерний – сучасна технологія, яка володіє великими перевагами перед традиційним вирішенням проблем з вухами, але коштує дорожче. Після впливу лазера формується плавна лінія розрізу, хрящ при нагріванні стає пластичним і є можливість проводити більш тонку його обробку. Лазер сприяє миттєвої коагуляції розрізаних судин і в ході операції з ним спостерігається мінімальна кровоточивість.

 • Радіохвильової – новітній метод отопластики, про нього ще не так багато відгуків, тому дані про точні результати і наслідки складно знайти. Операція з його допомогою припускає, що розсічення м'яких тканин відбувається при впливі радіохвильового променя. Він має бактерицидну і кровоспинну ефектом, ці властивості прискорюють загоєння ран і зменшують реабілітаційний термін після хірургічного втручання. Згодом на місці розрізу практично немає шрама, так і всі можливі відхилення переносяться пацієнтом набагато легше.

 • Характеристики описаних різновидів і методик отопластики загальні, можна з упевненістю стверджувати, що все пройде саме так, як описано, все буде залежати від індивідуальної особливості пацієнта, а точніше його організму в цілому.


  Фото до і після  Де зробити пластику вух


  В медичних центрах і клініках пластичної хірургії, які працюють вже не один десяток років і мають досвідчених фахівців в цій області. Будь-яке хірургічне втручання, нехай навіть і таке нескладне, як отопластика, тягне за собою певні наслідки, щоб не допустити відхилень і ускладнень краще проконсультуватися з лікарем обраної клініки про стан устаткування, задіяного для проведення операції, ознайомитися з результатами проведених раніше корекцій вух.


  У кожній клініці є архіви з фото пацієнтів, на яких можна розглянути стан вуха до та після пластики. Необхідно також переглянути форуми та відгуки про компетентності лікаря, і визначитися з оптимальним для себе методом проведення отопластики.


  Як роблять отопластику, розповість хірург у відео нижче:  чи Варто її робити


  Не дарма кажуть, що діти дуже жорстокі, вони не мають великого життєвого досвіду і не можуть зрозуміти, що однією фразою або постійними глузуванням можуть поранити іншого свого однолітка або на все життя прищепити йому комплекси. Особливо це часто відбувається через нестандартної зовнішності. Багато дітки з відстовбурченими вухами страждають саме від цього, і відчувають себе неповноцінними, хоча в іншій країні їх особлива форма вух викликала б захоплення. Основною причиною, по якій батьки вирішуються на отопластику є їх бажання уникнути глузувань однолітків своїх дітей і зміцнити самооцінку дитини.


  До того ж сучасні методики допомагають у короткий час перетворити свій образ без серйозних ускладнень і наслідків. Лазерна отопластика проводитися без втрати крові, швидко і непомітно, без утворення шрамів. Після скальпеля вони можуть залишитися, але їх виконують в такому місці, що вони практично непомітні.


  Єдина умова для позитивного результату – власний правильний настрій. У перший час після отопластики доведеться носити фіксуючу пов'язку, але через тиждень її можна буде одягати тільки на ніч, і ніхто з оточуючих і не здогадається про такі нюанси операції.


  Дитині можна буде зробити її на канікулах, а дорослому взяти лише тижневу відпустку, щоб повернутися з нього з новими вухами.

  Отопластика в домашніх умовах


  Капловухість можна вилікувати у немовлят з перших днів народження. Хрящова тканина дитини до півроку ще занадто слабка і знаходиться в процесі формування, тому батьки повинні придбати спеціальну силіконову форму, щодня вставляти її дитині у вухо і перев'язувати його голову пов'язкою.


  Через півроку постійного носіння такого пристосування вушка дитини візьмуть потрібне положення. Для дорослих цей метод не підійде, без хірургічного втручання всі старання будуть марними, навіть якщо після певних методик з'явитися результат, він протримається недовго.


  Результат  Популярні питання


  Прочитавши багато інформації про проведення отопластики та її наслідки, у людини все одно виникають різні сумніви і питання, найчастіші з них наведені нижче.


 • Як довго тримається результат отопластики? Результат після такого хірургічного втручання не має терміну придатності, він триватиме все життя.

 • Коли можна мити голову після отопластики? Перед операцією слід ретельно вимити голову улюбленим шампунем, так як повноцінне миття волосся допустимо тільки через тиждень після отопластики. Через три дні після виправлення вух при черговій зміні пов'язки можна буде промити волосся звичайною теплою водою без використання миючих засобів. Потім через 7-10 днів можна помити голову з дитячим шампунем.

 • чи Можна під час вагітності зробити отопластику? Так як для знеболювання процесу застосовується як місцева, так і загальна анестезія, а це може негативно відбитися на дитині. Отопластику так само не можна виконувати при менструації.

 • чи Можна відновити занадто велику дірку в мочці вуха? Після носіння довгий час важкої сережки не тільки розтягується мочка, але і сама дірка, в яку вставляється прикраса. Усунути ці естетичні недоліки цілком можливо застосуванням отопластики. Надлишок тканини забирається з внутрішньої сторони вуха висіченням, це дозволяє уникнути видимих шрамів і акуратно відновити мочку вуха.

 • Які ускладнення бувають після операції? ймовірність Їх виникнення згідно з інформаційних даних охорони Здоров'я становить всього 1%. Вони можуть виявлятися на тлі неправильних дій пацієнта в реабілітаційний період, серед них виокремлюють: втрату чутливості вуха, розходження швів, їх нагноєння, повернення форми вуха в початкове положення із-за деформації.

 • Довго болять вуха після операції? Максимум три дні, у складних випадках болі можуть тривати тиждень.

 • Помітні шви? Вони розташовуються на завушній складці, найчастіше там один розріз, і він має тонкий слід, після загоєння якого, потрібно придивлятися, щоб помітити цю смужечку.

 • Ще більше корисної інформації про отопластики ви знайдете відео нижче:


  Лікування схожих захворювань

  Додати коментар
  Ваше Ім'я:


  Введіть код: