: чи Можна проводити теплові процедури при лікуванні гнійної або катаральній ангіні

Ангіна – інфекційне захворювання, збудником якого вважаються стрептококові бактерії. Спровокувати захворювання можуть також синегнойные палички, спірохети або стафілококи. Оскільки в ротовій порожнині мигдалини є перепоною для інфекцій, тому вражаються мікроорганізмами в першу чергу.Зміст

 • 1 Особливість захворювання
 • 2 Можна гріти горло при ангіні?
 • 2.1 Коли такі процедури показані?
 • 2.2 Коли протипоказані?
 • 3 Рецепти
 • 4 Плюси і мінуси, особливі вказівки, рекомендації

 • Особливість захворювання


  Бактеріальна ангіна вважається досить серйозним захворюванням. На мигдаликах утворюються гнійні вогнища – загиблі клітини людського імунітету. Саме тому під час хвороби сильно зростає навантаження на імунну систему.


  Бактеріальна ангіна лікується найчастіше в умовах стаціонару під постійним наглядом лікаря. Навіть якщо ви вирішили залишитися вдома, без консультації з лікарем лікуватися категорично не можна. В залежності від ступеня тяжкості виділяють кілька видів захворювання:


 • Катаральна (початкова стадія). Характеризується слабким запальним процесом, без утворення вогнищ гною.

 • Фолікулярна (ускладнення попередньої форми). При такому діагнозі відзначається наявність окремих, не взаємозв'язаних вогнищ гною, невеликого розміру.

 • Лакунарна. Наявні гнійні області з'єднуються між собою, утворюючи подобу сітки.

 • Виразково-некротична. Найважча форма, при якій відмирають ділянки слизової, уражені бактеріями, а також можуть руйнуватися кісткові тканини.

 • Оскільки ангіна є бактеріальною інфекцією, призначається антибіотикотерапія. Крім прийому препаратів, досить часто рекомендують гріти горло. Як це робити правильно? Які процедури протипоказані? Давайте розбиратися.


  При неправильному лікуванні можуть загостритися хронічні захворювання або виникнути серйозні ускладнення, особливо важко справляється з інфекцією незміцніла імунна система дитини.

  Види ангіни  чи Можна гріти горло при ангіні?


  При лікуванні тонзиліту (ще одна назва ангіни) крім прийому антибіотиків досить часто застосовують різні домашні процедури. Ось деякі з них:


 • гаряче питво;

 • розтирання маззю (зігріваючими);

 • парові інгаляції;

 • компреси на горло.

 • Таке самолікування може мати досить серйозні наслідки. Тепло, особливо при гнійній ангіні може зіграти злий жарт. При зігріванні кров швидко приливає до запалених тканин, і створює сприятливі умови для подальшого розвитку інфекції. Також при підвищенні температури розширюються стінки кровоносних судин, що сприяє поширенню наявної інфекції по всьому організму.


  Прекрасною заміною домашніх способів лікування може стати фізіотерапія. Сучасні апарати УВЧ та інфрачервоні лампи успішно застосовуються при лікуванні простудних захворювань, в тому числі і ангінах. Але використовувати навіть такі процедури можна не завжди.

  чи Можна гріти горло при ангіні, дивіться у нашому відео:  Коли такі процедури показані?


  Прогрівання може стати ефективним заходом при ускладненій ангіні без гнійних вогнищ. В цьому випадку посилюється лимфоток і кров, забезпечуючи надходження клітин імунітету. Зменшуються набряклі явища на слизових. Пацієнт відчуває значне полегшення. Больовий синдром менш інтенсивний, стає простіше приймати їжу і говорити.


  Коли протипоказані?


  Категорично заборонено гріти горло при тонзилітах, що супроводжуються гнійними утвореннями, високою температурою. Прогрівання при фолікулярній та лакунарній ангіні може призвести до поширення інфекції по організму, спровокувати її потрапляння в мозок.


  Рецепти


  Парова інгаляція – перевірений народний засіб, що допомагає при початковій стадії ангіни. Зазвичай для них використовують лікарські трави і рослини.


  Ось рецепт інгаляції з використанням ромашки аптечної: беруть 2-3 столові ложки ромашки, заливають половиною літра води і ставлять на газ. Перед закипанням, коли пар з каструльки вже добре піднімається, її знімають з вогню. Далі вдихають лікувальний пар, нахиляючись над посудом і накривши голову рушником.


  Також при початку захворювання корисні компреси з теплою солі. Вони покращують кровообіг, допомагають прискорити дію власного імунітету. Для цього потрібно в полотняний мішечок насипати на розігріту сковороду велику сіль і прикладати до горла через звичайний рушник.


  Непогано з таким завданням справляється і звичайний вовняний шарф. Зігріти хворе горло можна також спиртовим компресом, поклавши на нього плівку і обмотавши теплою хусткою.

  Інгаляції при ангіні:  Плюси і мінуси, особливі вказівки, рекомендації


  Як вже говорилося вище, позитивна дія прогрівання надає тільки при початковій стадії захворювання. Тому основним мінусом теплових процедур є неможливість їх використання при важких ангінах з ускладненнями.


  При появі гнійників на мигдалинах, високій температурі більше 2 діб, необхідно обов'язково звернутися за консультацією до лікаря для вибору відповідної медикаментозної терапії.

  Лікування схожих захворювань

  Додати коментар
  Ваше Ім'я:


  Введіть код: