Проведення дезінтоксикації організму при лікуванні від алкоголізму

Алкогольна залежність вважається однією з найпоширеніших проблем серед населення нашої країни. Після тривалого негативного впливу на організм продуктами етанолу розвивається абстинентний синдром або просто – похмілля, яке проявляється проблемами зі сном, нервозністю, гиперпотливостью, головними болями, стрибками тиску та іншою симптоматикою. Щоб суттєво полегшити стан абстиненції проводиться органічна дезінтоксикація.


Зміст

 • 1 Дезінтоксикація організму при алкоголізмі
 • 2 Методи
 • 2.1 Зондування шлунка
 • 2.2 Інфузійна терапія
 • 2.3 Симптоматична терапія
 • 3 Дезінтоксикація в домашніх умовах

 • Дезінтоксикація організму при алкоголізмі


  Дезинтоксикацией називають цілий комплекс спеціалізованих заходів, спрямований на безпечне і швидке зняття похмільного стану, викликаного тривалим прийомом алкогольної продукції. Подібні заходи необхідні, коли пацієнт серйозно налаштований на позбавлення від алкоголізму. Крім того, своєчасна процедура дезінтоксикації допомагає уникнути важких наслідків похмільного синдрому.


  Алкоголізм може викликати певні розлади, в залежності від типу патогенетичного механізму та підбирається відповідна терапія.


  Наркологи виділяють кілька основних груп алкогольних розладів:


 • Алкогольні психози;

 • Хронічна алкогольна залежність;

 • Гостре алкогольне отруєння.

 • При гострому отруєнні пацієнти потребують зняття похмільного синдрому, бо як частина органічних функцій може зазнати значних порушень.

  Якщо інтоксикація продуктами алкоголю носить незначний характер, то організм самостійно справляється з подібними наслідками, а в специфічному лікуванні необхідності не виникає.


  Методи


  Зазвичай дезінтоксикація передбачає внутрішньовенне введення різних медикаментів начебто вітамінів, Унитола або Пірацетаму. Якщо інтоксикація ускладнюється психічно зумовленими порушеннями, то застосовуються антипсихотичні препарати на зразок транквілізаторів Тазепам або Реланіум. Додатково використовуються засоби для поліпшення сну, діуретичні препарати та ін. Дезінтоксикаційні механізми ґрунтуються на кількох основних методиках на зразок симптоматичного терапевтичного впливу, інфузійного лікування і промивання шлунка.  У процесі використання методик детоксикації застосовуються різні розчини кшталт:


 • Цукрових розчинів типу глюкози або натрію гідрокарбонату;

 • Психостимулюючих і аналептических засобів – Кордіамін, Натрію кофеїн-бензоат та ін;

 • Очищають кров препаратів начебто Реоглюмана, Рондекса, Реополіглюкіну, Реомакродекса, а також розчинів гемодезу або неогемодезу;

 • Розчину Рінгера, Панангина, ізотонічного розчину або кальцію хлориду;

 • Гепатопротекторних препаратів типу Есенціале, Милдроната, Метадоксила, Пірацетаму чи Гептрала;

 • Коштів спазмолітичної дії – Папаверину або Но-шпи;

 • Психотропних препаратів начебто Реланіуму, Флормидала, Тиапридала;

 • Вітамінізованих коштів – Пиродиксин, Тіамін, нікотинова або аскорбінова кислота, кальцію пангамат.

 • Ці препарати рекомендується вводити інфузійний, відразу по кілька видів, тому краще дезінтоксикаційну терапію проводити в стаціонарних умовах.


  Зондування шлунка


  Найкращою методикою для припинення всмоктування продуктів етанолу, зниження навантаження на печінкову діяльність і роботу всього організму є процедура зондування.


  Найпростішим варіантом є промивання прийом 2-3 великих ложок подрібненого в порошок активованого вугілля. Потім пацієнтові дають якомога більше пиття, після чого намагаються викликати блювання, натискуючи на корінь язика. Домогтися блювоти можна й іншим шляхом – зробити укол Апоморфіну.

  Після блювоти рот і глотку необхідно прополоскати. Після промивання в порожнину шлунка вводять 50 мл натрію гідрокарбонату (4%). Вельми корисно випити води з додаванням нашатирного спирту (150 мл 10-15 крапель нашатирю). В умовах медвитверезника швидкого протверезіння добиваються в такий спосіб:


 • ін'єкцію Вводять лікарського засобу (нікотинова кислота коразол фенамін фізрозчин) та вітаміну В? (5%).

 • Вже через чверть години вегетативні нервносистемные функції відновлюються, а через годину досягається повне розуміння.

 • Інфузійна терапія


  Крапельниці у складі дезінтоксикаційного лікування ставлять з метою очищення крові, відновлення водного, кислотно-лужного та електролітного рівноваги. Особливо необхідна дана методика при гострій формі алкогольного отруєння, яка загрожує розвитком алкогольної коми. Медикаментозна терапія підбирається у відповідності з органічними особливостями пацієнта. Знизити алкогольну концентрацію допомагає інфузійне вливання лікувального розчину, що складається з аскорбінової і нікотинової кислоти, глюкози та інсуліну.


  В склад крапельниць зазвичай включають:


 • Фізрозчин;

 • Глюкозу;

 • Нікотинову та аскорбінову кислоту;

 • Метадоксил в комплексі з ізотонічним розчином.

 • Препарат Метадоксил активує вироблення ацетальдегідрогенази – ферменту, метаболизирующего етанол. В результаті прискорюється окислення алкогольних продуктів і нейтралізація токсичних речовин. Все це в комплексі сприяє суттєвому зниженню інтенсивності похмільного синдрому і скорочує його тривалість.


  Для відновлення водяного балансу рекомендується вливання ізотонічного розчину глюкози і хлориду натрію. Електролітний баланс нормалізується під впливом розчину калію хлориду. При гострих випадках алкогольного отруєння інфузійна терапія повинна проводитися в стаціонарі токсикологічного або наркологічного відділення, бо подібні стани часто вимагають додаткових заходів на кшталт кисневого постачання, легеневої вентиляції і ін


  Симптоматична терапія


  Симптоматичний підхід до лікування необхідний, коли перед лікарем постає завдання поряд з дезинтоксикацией забезпечити підтримку життєво важливих органічних систем на зразок нервносистемной, дихальної функції або повноцінного кровопостачання. Якщо пацієнта турбують дихальні порушення, то показано використання коштів аналептичні дії. Для цього вводяться підшкірно розчини кофеїну і сульфокамфокаина. У разі неефективності цих препаратів здійснюється штучна легенева вентиляція.


  У разі ускладнення у вигляді недостатньої серцевої діяльності показано лікування кардіотропних препаратами з групи серцевих глікозидів начебто Корглікону або Строфантину, Милдроната.

  Якщо спостерігається різке зниження АТ, то вводять кофеїн. Якщо ж, навпаки, показники тиску стрімко підвищуються, то показано введення Но-шпи, Папаверину, Еуфіліну або магнезії, Трентала.


  Додатково застосовуються діуретичні препарати на зразок Манітолу або Лазикс. Крім того, рекомендується включення до складу інфузії комбіновано діючих засобів, що поліпшують гемодезные процеси. Не менш важливим компонентом симптоматичної дезінтоксикаційної терапії виступають препарати, що захищають і відновлюють печінкові тканини. Серед подібних препаратів найбільшою ефективністю відрізняються Есенціале і Гептрал. Крім того, показано застосування АТФ і ноотропів начебто Пірацетаму.


  Не менш важливі у складі алкогольної дезінтоксикації препарати на основі вітамінів – С, В-групи. Ці вітаміни сприяють нормалізації вуглеводного обміну, відновлення окислювально-відновних процесів, благотворно позначаються на нервовій і дихальної системах, покращують кисневе живлення тканин.

  Дезінтоксикація в домашніх умовах


  Фахівці рекомендують проводити дезінтоксикаційні заходи в умовах стаціонару. Якщо промивання шлунка ще можна зробити самостійно, то постановка крапельниці вже стає в домашніх умовах народними методами важким завданням.


  Для початку рекомендується випити активоване вугілля з розрахунку на 10 кг ваги 1 таблетка. Потім треба випити кілька склянок води і самостійно викликати блювоту. Такі методи допоможуть вивести алкоголь, який ще залишився в шлунку. Щоб уникнути розвитку ускладнень, рекомендується випити півсклянки води з додаванням приблизно 7-10 крапель нашатирю.


  Для проведення інфузійних дезінтоксикаційних заходів необхідно викликати спеціаліста додому, бо як внутрішньовенне вливання будь-яких лікарських препаратів повинно проводитися і проходити під наглядом досвідченого фахівця.


  На жаль, дезінтоксикаційна терапія лише полегшує перебіг абстинентного синдрому, але не позбавляє пацієнта від залежності. Тому після проведення такого лікування для повного усунення алкогольної тяги необхідна комплексна допомога нарколога і психотерапевта.


  відео про проведення дезінтоксикації при залежності:

  Лікування схожих захворювань

  Додати коментар
  Ваше Ім'я:


  Введіть код: