Сіфілід як небезпечний прояв серйозної недуги
Сіфілід являє собою висип, що з'являється при сифілісі. Про неї ми сьогодні і поговоримо.
Зміст
Особливості хвороби
Сіфілід – це висип, що з'являється при сифілісі. При попаданні в організм збудника сифілісу – блідою трепонеми, через кілька місяців може розвинутися вторинний сифіліс. Це відбувається і після первинної форми захворювання, коли збудник розноситься з кров'ю і лімфою по організму, вражаючи нервову систему і лімфовузли. Трепонема може ховатися в суперечках і цистах, очікуючи свого виходу при зниженні імунітету.
Вторинний сифіліс характеризується множинною висипом і твердим шанкром, якщо виникає відразу після первинного. Прихована форма не дає клінічних проявів і виявляється лише за допомогою серологічних аналізів. Захворювання, що проявляється рецидивами, так само має висип, але не таку багату і більш великих розмірів.
Вторинні сіфіліди містять високу концентрацію блідих трепонем, що говорить про високу інфекційну небезпеку в цей період.
Бугорковий сіфілід і рубцева атрофія
Класифікація
Розеолезный сіфілід носить назву плямистого і характеризується округлими висипаннями, мають блідо-рожевий колір і діаметр до 1 див. Їх локалізація: тулуб і кінцівки, але вони зустрічаються на обличчі, кистях і стопах. При натисканні, вони можуть зникати. Є розеоли підносяться над поверхнею шкіри і западаючі.
папулезном сіфіліда висипання плотноэластичные рожевого або мідно-червоного кольору до 5 мм. Через час в центрі з'являється лущення, яке переходить на іншу частину. Після зникнення папул на шкірі помітна сильна пігментація. Рідкісними формами даного виду є:
У ослаблених пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, наркоманів і алкоголіків, можлива рідкісна пустулезная форма сіфіліда. При цьому в пустулах знаходиться гнійний ексудат, при висиханні якого з'являється жовта скоринка. Зовні це схоже на пиодермию.
Пігментний сіфілід характеризується білими плямами на поверхні шиї ззаду і з боків. Округлі плями отримали другу назву «намисто Венери».
Бугорковий сіфілід є проявом третинного сифілісу. Висипання з'являються на обличчі в області носа і чола, на спині і на слизових оболонках. Він розвивається у людей з анемією, хронічними захворюваннями та тих, хто погано лікував сифіліс на початкових стадіях. Висипання мають червоний колір, а пізніше набувають бурий відтінок.
Зустрічаються такі форми сіфіліда:
Причини виникнення
Збудник захворювання Treponema pallidum дуже рухлива і стійка. Не гине при низьких температурах, на предметах вжитку зберігається до висихання. Потрапляє в організм через ушкоджену шкіру або слизові оболонки. Є випадки проникнення трепонеми через неушкоджені ділянки.
Але бувають випадки, що навіть після контакту з інфікованою людиною, зараження не настає. Основний шлях зараження – статевий. Але на це впливає частота актів, стан імунної системи, кількість трепонем, що проникли в організм.
Псориазиформный і нуммулярный сіфілід
Симптоми сіфіліда
Часто симптоми схожі на прояв гострої респіраторної вірусної інфекції або грипу. Хворі скаржаться на:
Характерним симптомом стають болі в м'язах і суглобах, усаливающиеся в нічний час. Через кілька днів з'являються висипання на шкірі. Вторинні сіфіліди виникають на різних дільницях, вони мають округлу форму і не руйнують навколишні тканини. При їх наявності відсутні ознаки гострого запалення, а вони заживають без утворення рубців. Іноді може спостерігатися легкий свербіж на шкірі.
Збільшуються лімфатичні вузли, вони безболісні і не спаяні з оточуючими тканинами. Коріння волосся не отримують достатнього харчування і відбувається їх випадання. На волосистої частини голови стають помітні вогнища часткового або повного облисіння. Можуть уражуватися слизові оболонки рота і гортані, що призводить до осиплості голосу.
При ураженні печінки вона збільшується в розмірах, стає хворобливою, все це відображається у результатах печінкових проб. Може виникнути гастрит і з'явитися порушення роботи шлунково-кишкового тракту. З боку нервової системи – порушення сну, дратівливість. У деяких пацієнтів відзначається запалення органу слуху, райдужної оболонки очей, сухий плеврит та нейросифіліс.
Діагностика
Лікування
Лікування сіфілід проводиться такими ж методами і засобами, як і при первинному сифілісі. Ураження різних органів вимагає додаткового симптоматичного лікування.
Серпингирующий бугорковий сіфілід
Терапевтичним способом
Лікуванням сифілісу займається дерматовенеролог. Необхідно постійно спостереження у лікаря і виконання всіх його рекомендацій і призначень. Проводять опромінення ультрафіолетом.
Медикаментозним способом
Профілактика захворювання
Якщо в сім'ї є хворі, то необхідно їсти з окремою посуду, а предмети добре обробляти з милом. Використовувати індивідуальні предмети гігієни і уникати поцілунків і статевих контактів під час заразній стадії.
Слід уникати випадкових статевих зв'язків або контактів з незнайомими людьми. Знизити ризик зараження можна при використанні презерватива. Регулярно перевірятися на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом. Своєчасно звертатися за допомогою до лікарів.
Ускладнення
Недолікований сифіліс у жінок може передатися майбутній дитині. Вагітність може не бути або жінка не зможе доносити дитину.
Прогноз
При недотриманні схеми лікування або її скорочення, захворювання залишається і переходить в третинний сифіліс. Лікування і успіх гарантовано при зверненні до фахівця і виконання всіх вказівок.
Сифілітична ектіма